

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 190 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Peak Pulse Current | 10.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 209 V |
| Clamping Voltage | 146 V |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12182
Ext.Price$0.12182
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12182 | $0.12182 |
| 10 | $0.10776 | $1.07760 |
| 50 | $0.09533 | $4.76650 |
| 100 | $0.08334 | $8.33400 |
| 500 | $0.07285 | $36.42500 |
| 1000 | $0.06906 | $69.06000 |
| 3000 | $0.06546 | $196.38000 |
| 5000 | $0.06145 | $307.25000 |
